Обмотка керма з аліекспрес та з чим її їдять

BEGINAGAIN-4-Colors-Cycling-Handle-Belt-MTB-Sports-Bicycle-Cork-Tape-2-Bar-Non-slip-Carbon

Привітулі, народ!

От і почався новий вело сезон, а значить з’явилась крайня необхідність оновити косметику свого байку 🙂 Якщо конкретно – замінити обмотку керма. Конкретно ця обмотка чекала на мене вже давно: куплена була ще в середині серпня 2016р в цього китай-бариги. Приваблива знижка в 50%(купив за 2,5ЮСД) і доставка безкоштовна (на той час), чому ж не замовити. Всі обмотки, які я експлуатував раніше, були на кшталт таких. Основа зі спіненої гуми, без клейкого шару, без зовнішнього покриття, все просто і лаконічно. А головне дешево. Правда по експлуатації вони буле «не фонтан»: від невеликих подряпин чи ударів могли з’явитись розриви, і навіть намотати в натяг бувало неможливо – обмотка тупо рвалась. Звісно, якість коливалась і залежала від продавця, але, в цілому, була плюс-мінус однакова.

Ну, повернемось до китай-карбо-обмотки. Складається вона з двох шарів: основи з спіненої гуми та зовнішнього покриття «під карбон». Основа з спіненої гуми, досить щільна, без видимих дефектів хоча і не дуже товста. Зовнішнє покриття гарної якості, по товщині десь пів-міліметра. З середини та на зрізі схоже на штучну шкіру(напевно це вона і є), досить м’яке, не ковзке, хоч на перший погляд цього і не скажеш. Сама обмотка без клейкого шару. На момент написання цього тексту з нею я проїхав вже порядку 200км – враження позитивні. Обмотка приємна на дотик, руки не ковзають навіть якщо їхати без рукавичок, легко очищується і не засалюється/затирається. В цілому – гарний вибір, однозначно краще   попередніх китайський обмоток. Можна купувати, якщо знайдете приємну ціну/безкоштовну доставку.

А тепер невеликий фото гайд про те, як я її встановлював. Докладно нічого розписувати не буду, так як інформації про правильну намотку легко можна знайти в інтернетах(та й фоток при намотуванні я не робив ?),натомість я покажу деякі хитрощі які  застосовував в процесі. І хоч для досвідчених катальців я, можливо, нічого нового і не розкажу, але для новачків ця інфа може буде корисна.

Отож, після демонтажу старої обмотки, очистки керма від залишків клею, виставлення дуалів, прокладання та закріплення нових сорочок, кермо готове до намотки.

баран без обмотки

Раніше обмотки я клеїв на двосторонній скоч. Але це одноразовий варіант, обмотку потім зняти, не пошкодивши, майже неможливо. Для себе я відкрив тканинну ізострічку. Ось таку:

тканинна ізо стрічка

Така ізострічка зроблена з бавовняної(ябо якоїсь іншої, я хз) тканини та має смолянисте клейке покриття, за рахунок чого вона липка не тільки з «робочої» сторони, а й зі звороту. Про особливості застосування в електромонтажі напишу якось іншим разом. Я ж виділив такі її переваги:

* гарна клейка база під обмотку. Обмотка досить гарно приклеюється, але не настільки сильно, що б її неможливо було віддерти.

*можна збільшити товщину керма намотавши в декілька шарів. В мене довгі долоні й пальці, і триматися за тонкі труби керма не зовсім зручно. А ізострічка вирішує цю проблему.

*ну і вібрації трохи поглинає. Не сильно, але краще, ніж голе кермо.

Отож намотую:намотую ізо стрічку

намотав

Від старої обмотки я відрізав шматочки, й приклеїв на зони керма, де будуть основні хвати(взагалі, раніше я для цього шукав гелеві вставки, але вони окремо не продаються, навіть в китайців я не знайшов, б\в теж їх не купити. Із чого вирізати, я не придумав. Якщо хтось знає, то напишіть в коментарі)

вставки з старої обмотки

вставки з старої обмотки

Ну і нарешті можна починати обмотувати.Я мотав як вказано в цій статті.

мотаю обмотку

Кінці обмотки погано завертаються, тому я трохи їх підрізав і приклеїв на двосторонній скоч.

загинаю кінці

Ну, нарешті, от і результат:

готово готово готово

Навіть красиво вийшло 😎

От наче і все. Сподіваюсь, моя писанина комусь буде корисна 😀

 

Всім добра!

 

 

 

4 thoughts on “Обмотка керма з аліекспрес та з чим її їдять

 1. Александр

  1в1 подобная обмотка лежит от али, набрал всякого **** по купоны) только синяя. И не думал, что изоленту можно использовать, спасибо ОЧЕНЬ дельный совет. Буду пробовать.
  А рубашки так и должны висеть?

  1. Viktor Автор записи

   «А рубашки так и должны висеть?» ти про боудени дуалів? Воно можливо на фото здається, що висить. Насправді там оптимально все прокладено — не задовге і не закоротке. Я згідно цього офіційного мануалу встановлював: https://www.youtube.com/watch?v=-2IowGllTUQ
   Взагалі, я на багатьох велосипедех бачив, що ці сорочки ще довші — аж перехрещуються одна з одною. Головне, що б закороткі небули 😉

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *