Мастило для ланцюга TERSUS DRY OIL, або «Обычная смазка»

— Доброго дня. У вас є масло для велосиедного ланцюга?
— Єсть
— А яке?
— Обичная смазка, — продавець сьогодні був явно не в гуморі.
— Скільки коштує?
— Сємьсят.
— Гаразд, візьму флакончик, спробую.

Ось так купив я собі флакон мастила TERSUS DRY OIL.
TERSUS DRY OIL

Хоча, не так.

Почалося все з того, що вирішив помити ланцюга на своєму велосипеді. Не буду описувати самого процесу, але скажу, що вийшло не гірше, ніж тут у нашого спільного товариша. І запевняю вас, касета після процедур теж блищала, як у кота фаберже.

Ну, що ж — ланцюг чистий, висушений і повернений на місце постійної служби. Треба змазать! А нічим. Ну що ж, тоді дорога до найближчого веломагазину. Не буду робити антирекламу, до якого саме, адже вони не винуваті, що вибрав я саме їх =)

І, як то кажуть: бачу мету, не бачу перешкод.

Масло куплене, і тут же під магазином вжите за призначенням.

По своїй консистенції, запаху, кольору схоже на звичайне машинне масло для швейних машинок. Правда, ціна в 7 раз вище і є на етикетці гордий надпис DRY OIL for chain.

Процитую пару слів із опису: масло для сухих погодних умов. Має захисні брудовідштовхуючі властивості. Розроблено навмисне для використання в запилених сухих умовах. Короче, те, що треба!

TERSUS DRY OIL

Судячи із надпису на наклейці, виготовлено в Україні, правда, чомусь відсутній штрихкод 48…, а контактні дані взагалі з домену usa.com. Зато по ГОСТ, правда аж 88го року.

Одним словом, намазюкав ланцюга цим чудо-засобом, почекав 10 хвилин, щоб нормально все проникло, куди треба і покрутив собі педалі, куди очі дивилися. Уважні читачі, мабуть, звернули увагу, що забув після вживання витерти ланцюг насухо. Ні, не забув — просто нічим було, тому й не витер.

Коротше кажучи, проїхали ми 30 кілометрів на одному диханні. Мушу визнати, що крутилося легко і безшумно. І все б непогано, але є одне але…

Ланцюг після масла TERSUS

Ланцюг після масла TERSUS

Ось такий ланцюг був після прогулянки. Як наче його в мазуті виваляли. Те ж саме із зірочками.

Ну, думаю, звісно — насухо ж не витер, то ж і отримав!

Діватися нікуди, знову процедура мийки, сушки, змазки. За цим разом уже з витиранням насухо. Залишив так на ніч. Вранці бачу, що ланцюг все-рівно вологий. Витер ще раз насухо. Поїхав на роботу (18км більш-менш непоганого асфальту). Злажу з велосипеду, а ланцюг знову весь як наче його в мазуті виваляли.

Вирішив, що більше такою штукою мазать не буду. Купив собі іншу, від відомого виробника риболовних приладь.

Shimano PTFE Lube

Ціна, приблизно, як і за попереднього учасника хіт-парада. Відгуків пока немає, бо ліньки знову в мазуту вимазуватися, щоб вимити, висушити, змазати. Але як тільки вимажуся, то ж одразу напишу.

Ось така історія.P.S.: ума не приложу, куди мені тепер дівати 100 мл машинного масла по ціні в 7 раз дорожче за машинне масло. І викинуть шкода, бо дороге, і що ним мазати — теж незрозуміло…

9 thoughts on “Мастило для ланцюга TERSUS DRY OIL, або «Обычная смазка»

 1. Oleg Автор записи

  Та ні, по манюсінькій краплиночці. Все по інструкції, в правильні місця.
  Навіть не по краплиночці, а взагалі, ледь-торкався кінчиком масльонки.
  Кляте масло розтікається плівкою по всій поверхні, і як не стараюся — нічим насухо не витирається.

 2. El pirata

  Писакал много раз,повторюсь.Почти у всех есть авто или по крайней мере у знакомых есть.Берется обычное моторное масло и обильно мажется.Хватает по сухой погоде минимум на 60-70 км.После каждой поездки (а не только после смазки) протирается тряпкой по быстрому и все.И даже мыть не надо если по грунтам не катать.Если мазать обильно( у меня уходит примерно 2-2,5 мл за раз) то и промывает цепь не надо.Цепь при такой технологии мыть не надо так как моторное масло не сильно липкое в отличии от велосипедных спец масел,и его излишки при протирке уносят грязь.Цепь у меня без помывки выглядит достойно.При использовании трансмисионного (коробочного) масла интервалы между смазками будут больше 100 км точно.Для «зеленых» говорят хорошо подходит масло для цепей бензопил «штиль» на органике не наносящее вреда природе что немаловажзно(НЕ ПУТАТЬ С МАСЛОМ ДЛЯ ДВИГАТЕЛЕЙ БЕНЗОПИЛ). До крЫзы стоило теже 70 гр но за литр :).А синтетика и сейчас вроде 60-70 гр за литр.

  1. warrior

   Нуууууу, наверное так. Очень даже может быть что именно велосипедная смазка дает 90 из 100 к смазке, а трансмиссионная 80. Зато последняя дешевлее в 3 раза. А разница в 10 виртуальных единиц не существенна.

   А я вот по старинке, пользуюсь именно велосипедной смазкой.

 3. Karlovich

  Гы.. Ентот тырсец походу есть не что иное, как простая веретёнка… А гост- общий на индустриальные масла;-) Хотя я такой пизирёк почти извёл, и особо не жаловался. Щя на работе валяеца кулера смазывать:-)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *