Вели́кдень! Свято в Україні!

Вели́кдень! Свято в Україні! З чим я всiх вiтаю!

В західно-слов’янських мовах назва «Песах» перекладається як «Великаніч»: чеською Velikonoce, а польскою Wielkanoc. У болгарській (південно-слов’янській мові) подібно до української назви — Великден, а споріднені болгарам македонці називають це свято Велигден.

Сьогодні, після всілякої ассиміляції, свято Великодня в Україні символізує загальне відродження та оновлення світу. Вели́кдень увібрав у себе велику кількість стародавнiх звичаїв на честь повернення Весни. Яйце, яке фарбують, є символом відродження життя ранньою весною. В Україні в давнину землероби вірили, що померлі родичі продовжують жити під землею і можуть впливати на її родючість. Саме з цими віруваннями і були тісно пов’язані поминальні обряди навесні (Проводи). Дата Великодня має випадати на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка наступає після весняного рівнодення.

Вели́кдень! Свято в Україні!

На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. В цей день люди «розговляються». Насамперед, освяченим яйцем. Окрім паски та яєць (крашанок та писанок), серед освяченого може бути смаженина, ковбаса, риба, сир, часник, полин, хрін, сіль та вино, баранчик. Наші предки вірили, що покладений у кошичок баранчик гарантуватиме прихильність сил природи і оберігатиме від стихійного лиха. Великодні свята закінчуються поминанням мертвих — молитвою і тризною «на горбках». У могильні горбки закопують яйця та шкаралупу від з’їдених яєць, кості зі освяченого м’яса, освячену сіль, тощо. Виливають і чарку горілки: «їжте, пийте й нас, грішних, поминайте». Часом цокаються крашанками об могильний хрест, надбивають їх, а потім віддають перехожим.

Зi Святом Вас Великодня, панi та панове!!

http://uk.wikipedia.org/wiki/Обчислення_дати_Великодня

12 thoughts on “Вели́кдень! Свято в Україні!

  1. dokes

    С праздником ребята! А у меня еще радостная новость сын 4 года Сема, на двух колесах поехал! в пятницу, сегодня новый вел ему купили, 8 часов гуляли…я без ног))))))

  2. Piramist

    Вова, а как это ты умудрился в слове Великдень (в заголовке) поставить знак ударения над буквой к, а не над и?!! 😀

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *